Клуб Хрещатик

Покер - гра розуму

{banner_contacts_ua}
Додати до обраного

ХОРСЕ

Ігри | 6 травня 2010

   Покер, ледь з'явившись на світ, відразу ж «породив» масу різних варіацій гри. Відмінностей між ними було так багато, що часом навички, набуті в одній грі, в результаті виявлялися майже зовсім марними в іншій. А, оскільки в покер цікавилися і продовжують цікавитися люди, в основному досить честолюбні, їх не влаштовувало знати лише «Хто є найсильнішим Омаха хай-лоу?» Їх цікавило: «Хто є найсильнішим гравцем у покер взагалі?» 


   Покер ХОРСЕ - гра для тих, хто любить різноманітність. 
   Для початку, в якості певної «середньої ігри» виступив Техаський Холдем (Texas Hold'em). Його збалансовані правила дозволяли застосовувати самі різні навики, придбані в інших іграх. Або напрацьовувати такі, безпосередньо граючи в цю гру. Він майже відразу ж після своєї появи дуже полюбився професіоналам покеру, так званим хай-ролерам (high-rollers). І, коли в 1969-1970 роках почалася щорічна «Всесвітня серія покеру» (World Series of Poker, WSOP) , в якості єдиної, а потім основної гри, був обраний саме «Техас». 
  Час йшов, і як гравці, так і глядачі покерних турнірів стали приходити до висновку, що в якості узагальнюючої гри все-таки краще придумати якусь комбінацію різних ігор. І найбільш вдалою виявилася якраз HORSE. 

  Як видно з назви, HORSE - абревіатура, акронім. Букви в ньому позначають: 
    H – Hold’em, тобто Техаський Холдем (Texas Hold’em);  

    O - Omaha, тобто Омаха Хай-Лоу (Omaha High-low);    

    R – Razz, тобто 7-картковий стад-лоу (7-Card Stud-Low), або просто Разз;

    S – Stud, точніше - 7-картковий стад (7-Card Stud);
    E – Eight or better – - 7-картковий стад «вісімка або краще» (7-Card Stud Eight or Better).

   Все це, поєднане разом в одне слово, в англійській мові означає улюблену ковбойську непарнокопитну тварину. Втім, на назві схожість цієї гри з конем і закінчується. 


  Вперше змагання по HORSE в програму WSOP в якості одного з «івентів» включили в 2003 році. У такій якості гра проіснувала два сезони, потім була вилучена з програми. Але, коли організатори турніру через величезний наплив учасників у головний тур, вирішили зробити головне змагання справжніх професіоналів, їх вибір пав якраз на HORSE. Стартовий внесок зробили в розмірі $ 50,000 (в 5 разів більше, ніж у головний тур БЛ Холдем), і справа пішла. Сталося це в 2006 році. 


   Першим переможцем у чемпіонаті WSOP по HORSE став Девід Різ на прізвисько «Чіп» (David "Chip" Reese) - 55-річний хай-ролер з Огайо. Незважаючи на репутацію професіонала вищого класу, до цього Девіду не особливо щастило в турнірі. Беручи участь у WSOP з 1978 року, він до цього отримав лише два золотих браслета з різних видів 7-карткового стада і жодного разу не потрапив за фінальний стіл головного «івенту». Можна сказати, що в 2006 р. по відношенню до нього «справедливість нарешті восторжествувала», а гра HORSEв рамках турніру від цього отримала потужний імпульс. І після смерті гравця в наступному році нагорода переможцю в грі стала називатися David Chip Reese Award
   Прикладу WSOP послідував і провідний світовий турнір з онлайн покеру – World Championship of Online Poker (WCOOP). Тут HORSE також є грою з найбільшим внеском (бай-іном, buy-in) і має ранг ведучого туру поряд з безлімітним Холдемом. 


   Чисто технічно ця гра проходить наступним чином. Проводиться роздача карт, і всі за картковим столом грають в Холдем. Після закінчення кола роздач всі грають в Омаху, потім в Разз і далі по порядку. Після «вісімки» знову переходять до Холдему і т.д. до закінчення туру. Втім, можна домовитися так, щоб на один вид гри припададо не одне коло роздач, а певний проміжок часу (наприклад, 10 хвилин) - буває й таке. 


   Зазвичай HORSE - гра з лімітованими ставками, однаковими для всіх складових частин. Але може бути і безлімітним, як, наприклад, вищеописаний чемпіонат у рамках WSOP. Нарешті, в деяких казино можна пограти в «кінь» з лімітованим банком. 
   Як видно із самої суті гри, HORSE - це варіант покеру, що вимагає найбільш різноманітних навичок і знань. Гравцеві слід бути універсалом, здатним до швидкого перемикання з однієї ситуації (і стратегії) на іншу. Тому новачкам зазвичай не радять з нього починати. Їм спочатку треба набратися досвіду в кожній з вхідних в HORSE ігор, а потім все це поєднувати в одній грі. І може бути, з цього почнеться гідний шлях в «світовій зал слави покеру».  Як видно з назви, HORSE - абревіатура, акронім. Букви в ньому позначають:   Як видно з назви, HORSE - абревіатура, акронім.